Mediálna výchova formou interaktívnych prednášok

Mediálna výchova formou interaktívnych prednášok

Vybraní študenti našej školy sa v rámci mediálnej výchovy zúčastnili 3 zaujímavých interaktívnych prednášok v Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Prednášky viedli lektori z Digitálneho centra v Bratislave digiQ, ktorí si veľmi rýchlo získali priazeň našich študentov. Prednášky sa konali v 3 termínoch:

5. apríla sa prednášky zúčastnili študenti I.A (obchodný pracovník), II. A (obchod a podnikanie), III. A (obchod a podnikanie). Naučili sa rozlišovať hoaxy a dezinformácie, aký je medzi nimi rozdiel a prečo sa na sociálnych sieťach šíria rýchlejšie ako overené informácie. Prednášku i s besedou viedla žurnalistka Mgr. Natália Babicová;

26. apríla sa celá II.A trieda zúčastnila veľmi zaujímavej prednášky Youtube ako hlavný zdroj rád a práv, ktorú viedol mladý sympatický lektor Daniel Bunda. Študenti sa vďaka jeho radám a návodom naučili ako pužívať Youtube s rozumom a ako tvoriť a umiestňovať videá na Youtube.

5. mája navštívili Považské osvetové stredisko študenti I.A triedy, aby sa  dozvedeli,  prečo je potrebné selektovať informácie, ktoré na nás denne chŕlia mesmédiá, ako si z nich správne vyberať, ako predísť stresu a ako používať kritické myslenie. Prednášku Ako sa vyhnúť informačnej zahltenosti viedla riaditeľka Digitálneho centra digiQ Mgr. Andrea Cox spolu s Danielom Bundom.

Súčasťou našich výjazdov boli i návštevy 2 výstav - Výtvarné spektrum v kine Mier a Poklady z truhlice v POS.  

Ing. Kapralčíková a Mgr. Pavlacová


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31