OV cukrár - cukrárska výroba

Cukrárska výroba je súčasťou odborného výcviku učebného odboru cukrár. Odborná príprava žiakov prebieha v priestoroch, ktoré sa nachádzajú v Púchove priamo v areáli Strednej odbornej školy obchodu a služieb,  budova C na prízemí, v dvoch odborných učebniach.

Odborné a profesionálne vybavenie umožňuje kvalifikovanú prípravu študentov na ich budúce povolanie cukrár.  Žiaci pripravujú cukrárske výrobky pod vedením MOV Mgr. Jozefíny Zaukolcovej a Bc. Kataríny Lipovskej. Pripravené výrobky sa následne predávajú v školskej cukrárni Akadémia. Súčasťou cukrárskej výroby je aj príprava výrobkov priamo na objednávky podľa špeciálnych požiadaviek zákazníka, klasické zákusky, dezerty a torty ku rôznym príležitostiam.

Počas odbornej prípravy majú žiaci možnosť zúčastňovať sa rôznych súťaží organizovaných v rámci celého Slovenska.  V priebehu  celého roka pripravujeme aj sezónne výrobky ( Vianoce, Valentín, Veľká noc, MDD,...) Snažíme sa ísť s dobou a aktualizujeme sortiment výrobkov na spestrenie špeciálnymi výrobkami, ako sú výrobky z belgickej čokolády, francúzske maccarons či rôzne druhy moderných smotanových a čokoládových dezertov. Všetky výrobky sú pripravované z kvalitných surovín.

Majsterky  sa so žiakmi  zúčastňujú aj prezentačných akcií na zviditeľnenie SOŠOS Púchov.

V spolupráci s asociáciou SZKC  sú spoluorganizátormi niektorých gastronomických súťaží ako je Najkrajšia torta Slovenska, ktorá sa každoročne koná v Púchovskom divadle.

Krúžok  - Cukrárina trochu inak – pod vedením MOV Bc. Lipovskej Kataríny.

Prijímanie objednávok na zákusky výhradne osobne alebo telefonicky - OV cukrár (Budova C) - t.č. sekretariát : 042/ 4631 365

Odborný výcvik v cukrárskej učebni vykonávajú žiaci odboru:

2964 H cukrár (učebný odbor)

pod vedením majstrov odbornej výchovy:

Mgr. Jozefína Zaukolcová - odbor cukrár

Bc. Katarína Lipovská - odbor cukrár