Hotel Študent v Považskej Bystrici

Hotel Študent sa nachádza v Považskej Bystrici,  ponúka  štandardné ubytovanie v dvojlôžkových izbách a v apartmánoch. Parkovanie je bezplatné pred hotelom. Recepcia funguje non stop. Nachádza sa na ulici Slovenských partizánov 1131/51 v Považskej Bystrici pri štátnej ceste smerom na Rajec. Hotel je 7-poschodová budova, v ktorej sa nachádzajú nasledovné prevádzky: reštaurácia, kuchyňa, recepcia, kaderníctvo, kozmetika, masážny salón, módny salón, hotel s kapacitou 36 miest a 4 dvojlôžkové apartmány.

Na recepcii vykonávajú odbornú prax žiaci hotelovej akadémie, kde si vyskúšajú ubytovávať hostí nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Počas odbornej praxe sa stretnú s rôznymi požiadavkami zákazníkov ktoré musia vyriešiť.

Súčasťou hotela je aj hotelová reštaurácia a kuchyňa. Obsluhu vykonávajú žiaci odboru čašník, servírka, hostinský a hotelová akadémia  pod dozorom majstrov odborného výchovy a učiteľov odborných predmetov.

V reštaurácii sa konajú rôzne rodinné oslavy, promócie, svadby, pracovné obedy, posedenia  podľa želania a predstáv zákazníka. Žiaci si teóriu vyskúšajú v praxi a svoje budúce povolanie majú možnosť vyskúšať  nielen na školskom pracovisku, ale aj na cateringových akciách, ktoré reštaurácia poriada  mimo.

Pokrmy na akcie pripravia a uvaria žiaci odboru kuchár pod vedením majstrov odborného výcviku. Musia sa potrápiť s receptúrou  a vzhľadom tak, aby nielen žalúdok, ale aj oči sa mohli popásť na konečnom výsledku. Pripravujú jedlá nielen tradičné, ale aj cudzokrajné .

Akcie sa pripravujú v salóniku, ktorý  má kapacitu 20 osôb, alebo vo veľkej  sále  pod krásnou kopulou ktorá má kapacitu 100 osôb. Môžeme Vám zaručiť kvalitné služby, ale predovšetkým ústretový a milý personál. Reštaurácia ponúka typické  jedlá slovenskej  kuchyne.

Našou hlavnou prioritou je Vaša spokojnosť. Bohaté skúsenosti a ochotný prístup sa nám vracajú v podobe spokojných zákazníkov.

V príjemnom prostredí hosť isto ocenení aj zvýhodnenú ponuku denného menu.

V hoteli Študent  vykonávajú odborný výcvik žiaci z odborov:

6323 K hotelová akadémia

6489 H hostinský (učebný odbor)

6444 H čašník, servírka (učebný odbor)

6445 H kuchár (učebný odbor)

6488 H pracovník gastronómii ( učebný odbor)

Pod vedením majstrov odbornej výchovy:

Bc. Eva Trošková - odbor čašník, servírka

Lenka Svorčíková – odbor, kuchár