Baileys Cup vo Zvolene a Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera

Študenti našej školy pod vedením pani majsterky Anny Ciesarovej sa v uplynulých mesiacoch zúčastnili na stredoškolských súťažiach, a to Baileys Cup vo Zvolene a Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Rozhodli sa zúžitkovať svoje vedomosti nielen pri príprave miešaných nápojov a kávy, ale aj pre mnohých neobjavený ceremoniál prípravy čínskeho čaju a alternatívnu prípravu kávy.

Žiačka III.AH, Michaela Mišovcová, sa zúčastnila baristickej súťaže Bayleis Cup vo Zvolene. Úlohou bolo v časovom limite 10 minút pripraviť dve espressá, dve cappuccina a dva voľné nápoje s obsahom Bayleis.

V Piešťanoch sa Mário Janoško, Timea Gabková a Michaela Mišovcová z III.AH zúčastnili súťaže Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Svoje zručnosti si otestovali v konkurencii 91 žiakov z 31 stredných škôl z Čiech a Slovenska. Každý žiak súťažil v inej kategórii. Mário Janoško si overil svoje baristické zručnosti v troch kolách  na Junior Barista cup. Timea Gabková predviedla čaro ceremoniálu prípravy čínskeho čaju na Junior Teatender. Michaela Mišovcová súťažila na  Barkultur Junior Competetion. Súťaž spočívala v miešaní vlastných drinkov Gin Fizzu a Gin tonicu.

Aj keď sa im nepodarilo umiestniť na ocenených priečkach, ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy a držíme palce v ďalších súťažiach.

                                                                                 MOV. Bc. Anna Ciesarová

 


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31