Vzdelávací seminár e Twinning pre stredoškolských učiteľov

V dňoch 6. – 9. 9. 2023  sme sa zúčastnili trilaterálneho seminára pod názvom Študent ako tvorca, hodnotiteľ a spotrebiteľ. Pracovné stretnutie stredoškolských učiteľov z Českej republiky, Slovenskej republiky a Poľska sa konalo v tvz. Trojmestí  Gdaňsk, Gdyňa, Sopot. Na vzdelávacom seminári v rámci programu eTwinning SOŠ obchodu a služieb Púchov zastupovala Mgr. Miriam Kremeňová.

Program eTwinning podporuje spoluprácu škôl v Európe s využitím informačných a komunikačných technológií. Poskytuje školám nástroje a služby. Dáva príležitosť získania nových vedomostí a skvelej komunikácie tak učiteľov ako i žiakov so svojimi európskymi partnermi.

Cieľom konferencie bolo oboznámenie sa s najnovšími vzdelávacími trendmi v programe eTwinning a kreatívnymi nástrojmi na vytváranie online projektov pre študentov. Prezentácie zaujímavých nápadov na realizáciu, ale najmä nadviazanie kontaktov s učiteľmi z iných krajín a hľadanie partnerov pre organizáciu spoločných aktivít. Počas seminára učitelia vytvorili medzinárodné tímy a začali pracovať na príprave spoločných projektov. SOŠ obchodu a služieb Púchov sa tak stala ďalšou európskou strednou školou, ktorá začala pracovať na platforme eTwinning.

Súčasťou pracovného stretnutia učiteľov bola i návšteva  Majstrovstiev Európy mladých profesionálov EuroSkills 2023. Ide o podujatie v oblasti odborného vzdelávania žiakov a prehliadkou špičkových zručnosti v Európe, ktoré sa koná každé dva roky.

 

                                                                                                  Mgr. Miriam Kremeňová

 

 

 


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31